سایت اطلاع رسانی گروه فناوری استان زنجان


گروه آموزشی کار و فناوری استان زنجان

آلودگی هوا و بوی نامطبوع، مهمانان ناخوانده برخی مناطق‌ زنجان


‌اهالی برخی مناطق استان زنجان صبح امروز را در شرایطی آغاز کردند که آلودگی هوا مهمان ناخوانده شهرهای‌شان شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، پدیده آلودگی هوا در شهر دندی امروز در حدی بوده که شهروندان ترجیح می‌دهند در منازل خود ساعات روز را سپری کنند.

‌همچنین در جنوب زنجان نیز حجمی از غبار فضا را پر کرده و این در شرایطی است که اهالی این منطقه در کنار آلودگی هوا مجبورند بوی بسیار نامطبوعی را نیز تحمل کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تایید این مطلب، اظهار کرد: کارشناسان در حال بررسی شرایط هستند و به احتمال زیاد دلیل اصلی انتشار بوی نامطبوع، بی‌توجهی چند کارخانه تصفیه دوم روغن فعال در منطقه نسبت به استفاده از فیلتر هوا است.

‌علی اسدی تصریح‌کرد: با توجه به وضعیت هوا، کارشناسان از صبح امروز بازرسی‌های خود را از کارخانه‌های محل آغاز کرده و قطعا با متخلفانی که باعث انتشار بوی نامطبوع شده‌اند برخورد خواهد شد.

‌وی ادامه داد: البته دود غلیظی نیز که در جنوب شهر زنجان مشاهده می‌شود به احتمال زیاد مربوط به وارونگی هوا است و در این شرایط از سالمندان و کودکان درخواست می‌شود از تردد بی‌مورد در بیرون از منزل خودداری کنند.

‌به گزارش ایسنا، بنا به اعلام کارشناسان اداره‌کل هواشناسی استان زنجان، امروز جوی پایدار در استان حاکم خواهد بود و این موضوع می‌تواند وارونگی هوا را در پی داشته باشد.

انتهای پیام_________
منبع : ایسنا