سایت اطلاع رسانی گروه فناوری استان زنجان


گروه آموزشی کار و فناوری استان زنجان

صرفه‌جویی 150 میلیون مترمکعبی آب با نصب کنتورهای هوشمند


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های مجاز، از صرفه‌جویی 150 میلیون مترمکعبی آب تا پایان آبان‌ماه امسال خبر داد.

«امیر حمیدنیا» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، با بیان این‌که تا پایان آذرماه امسال اقدامات قابل توجهی در راستای انسداد چاه‌های غیرمجاز استان انجام‌شده و 119 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است، افزود: به‌واسطه همین اقدامات شاهد صرفه‌جویی 5096 میلیون مترمکعبی آب در استان بودیم. هم‌چنین پس از نصب کنتورهای هوشمند برای 124 حلقه چاه مجاز، 150 میلیون مترمکعب آب تا پایان آبان‌ماه صرفه‌جویی شده است.

وی تعداد دستگاه‌های حفاری غیرمجاز توقیف شده را چهار دستگاه اعلام و تصریح کرد: پروانه‌های بهره‌برداری ابطال شده 76 مورد با حجم چهار میلیون مترمکعب، پروانه‌های بهره‌برداری اصلاح شده 25 مورد و تعداد پرونده‌های بررسی شده در کمیسیون صدور پروانه‌ها نیز 1463 مورد بوده است. هم‌چنین صرفه‌جویی انجام شده با اقدامات قانونی و مقایسه‌ای انسداد چاه‌ها در سال‌های 93، 92 و هشت ماهه امسال به میزان 60 میلیون مترمکعب بوده که این رقم آب اندازه آب فعلی پشت سد گلابر است.

این مسئول تعداد کنتورهای حجمی هوشمند نصب شده بر روی کل چاه‌های صنعتی، شرب و بهداشت را 1336 مورد اعلام و اظهار کرد: عدم نصب کنتور به طور چشم‌گیر در موارد مربوط به چاه‌های بهره‌برداری شرب، صنعت و خدمات و الزام به نصب کنتورهای حجمی هوشمند مراتب از سوی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران به شرکت‌های آب منطقه‌ای ابلاغ شده که همه چاه‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و صنعتی باید مجهز به کنتورهای هوشمند شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان، نصب 154 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه‌های مراکز صنعتی با امکان قرائت از راه دور و معرفی 500 نفر از بهره‌برداران به شرکت توزیع برق برای نصب کنتور هوشمند آب و برق در سال‌جاری را از دیگر اقدامات این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی و ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب از ضروریات امروز است که در همین راستا اقدامات انجام شده در زمینه اطلاع‌رسانی به بهره‌برداران توسط این شرکت انجام داده است.

انتهای پیام_________
منبع : ایسنا