سایت اطلاع رسانی گروه فناوری استان زنجان


گروه آموزشی کار و فناوری استان زنجان

شکارچیان آهو در دام محیط‌بانان زنجانی


مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان از دستگیری چهار شکارچی آهو و دو شکارچی پرندگان کنار آبزی در زنجان خبر داد و گفت: با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

«امجد باقری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: محیط‌بانان دشت سهرین زنجان متوجه حضور چهار شکارچی متخلف حین پروژکتورکشی شدند و بی‌درنگ در اقدامی غافل‌گیرانه آنان را دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: از این شکارچیان غیربومی که با حضور مأموران یگان حفاظت در شکار خود نیز ناکام ماندند دو قبضه سلاح ته‌پر دو لول به همراه 63 تیر فشنگ ساچمه، یک دستگاه اسپری فلفل، دو دستگاه پروژکتور و دو دستگاه چراغ قوه پلیسی کشف و ضبط و یک دستگاه خودرو پژو 405 متخلفان نیز توقیف شد.

این مسئول افزود: دو نفر از این شکارچیان هفته گذشته نیز در همین منطقه از سوی محیط‌بانان به جرم شروع به شکار دستگیر و به‌منظور رسیدگی حقوقی و اعمال قانون برای آنان پرونده تشکیل شده بود.

وی یادآور شد: دو شکارچی متخلف نیز حوالی ساعت 11 صبح روز جمعه در اراضی روستای آقاجری از توابع شهرستان خدابنده با یک قبضه اسلحه ته پر دولول متعلق به غیر در حال شکار پرندگان کنار آبزی بودند که با مشاهده مأموران متواری شده و پس از یک کیلومتر تعقیب و گریز دستگیر شدند.

انتهای پیام_________
منبع : ایسنا